Linhai M550: Generační výměna

  • Přidáno: 07.06.2016   |   484 čtení / zobrazení
Značka Linhai léta těží z mimořádně povedeného designu svojí čtyřstovky. Není divu, že za něj už má i pár ocenění za design. Málokdy se asijským značkám tvary čtyřkolky tak povedou.
 


I proto Linhai postoupil téměř shodné kapoty také třístovce a pozdější pětistovce. Vznikla tak unifikovaná řada čtyřkolek, které byly vždy a všude dobře odlišitelné od konkurence. Naopak odlišovat je od sebe už chtělo mít je trochu nastudované, protože na první pohled to zvládl jenom fanda značky.
Pouze z tradice se žít nedá, a tak Linhai zkouší posunout design zase kousek jinam. Už hezkých pár měsíců kolovaly internetem, facebookem i instagramem obrázky neortodoxně tvarované čtyřkolky. Moc se nevědělo, co by to mělo být. Když se provařilo, že Linhai, spekulovalo se o objemu motoru, byly i názory, že to bude litr. Nebude.


Linhai představil novou pětistovku! Značená je sice M550, ale jde o přepracovaný půllitr. Mimo hodně neobvyklých tvarů kapotáže už půjde o dobře známou techniku z dosud prodávaného modelu Linhai 500 4x4. Design se posunul hodně dál a myslím, že nejvíc potěší příznivce Hvězdných válek, protože maska prostě připomíná helmici vojáků impéria… Na novince vzaly za své tradiční ocelové nosiče, nahradily je profilované plastové s ocelovou výztuhou. Zajímavý je i tvar nášlapů až po zadní blatníky – nášlapy jsou prohloubené, takže z nich nebudou vypadávat nohy, i spolujezdec tu má ochranu proti vypadnutí paty ven, stejně jako malý schůdek pro zapření paty. K dispozici tu jsou i madla v zadních blatnících. Už současný model používá LED techniku, novinka dostává LEDky i do zadních lamp, vpředu to je tradiční proužek pro denní svícení.
Pohon je tu stejný jako u stávajícího typu. Jednoválec LH188MR dostává nově vstřikování, aby byl připravený na nové emisní normy pro čtyřkolky platné od roku 2017. Tohle EFI pochází od americké značky Delphi.
V české specifikaci bude mít novinka jak zadní nosič (není na fotkách), tak i silný 3000librový naviják, hliníková kola, blástry na řídítkách a samozřejmě i homologované tažné zařízení. Cena novinky začíná na 124 990 Kč.
Další info zde: http://www.quadcafe.cz/a/linhai-m550-efi-4x4-m550l-efi-4x4%E2%80%A6-124-990-129-990-kc-131/​
 
    Momentálně není k dispozici žádný komentář

    Ano, čtyřkolka je skladem.