Polaris Sportsman WV850

  • Přidáno: 09.10.2015   |   213 čtení / zobrazení

W v grafice polepu na mašině je vlastně jen vzhůru nohama otočené M… Čtyřkolka navíc bude mít „neprůstřelné“ gumy NPT (Polaris' non-pneumatic tires – tj. polarisí nepneumatické pneumatiky). Loni Polaris začal tyhle gumy vyrábět jako volitelnou výbavu pro vojenské stroje a teď se budou prodávat i veřejně. Na všech kolech mají gumy stejný rozměr – 26x8-14.
 

Jestliže mají potenciální zákazníci nějaké romantické představy o téhle mašině, tak vy je mít nebudete. Jde o čistě pracovní stroj, čemuž odpovídá přední i zadní plechová plotna na náklad o celkové nosnosti přes 270 kilo, absence redukce v převodovce, větší chladič, standardní 3500librový naviják, nebo 680 kg tažné síly na kouli. Polaris prodává WV850 i s obrovskou 45litrovou nádrží, která je víc než dvojnásobná proti klasickému Sportsmanovi a plní se víčkem vzadu nad světlem uprostřed plechového nosiče.
 

To ale není všechno, polovojenský Sportsman je pořádný ingot – váží o 154 kg víc než ten civilní, takže bratru 505 kilo! S takovou váhou už je samozřejmě užitečný posilovač řízení, který tu je ve standardu. Pro vyšší váhy byly uzpůsobeny i tlumiče.
 

A to nejlepší na konec. Sportsman WV850 v USA stojí o plných 5000 dolarů víc než běžný XP 850 EPS, a to je vzhledem k uvedenému sakra dost. Ale nekupte to, když je to taková raritka…

Text: Dan Pejzl

Fotky: Polaris

    Momentálně není k dispozici žádný komentář

    Ano, čtyřkolka je skladem.