Vyjížďka s HandyCupem a Quad Café

  • Přidáno: 22.02.2016   |   263 čtení / zobrazení

Předposlední únorová sobota (20.2.) byla tím termínem, na který se přesunula původní lednová vyjížďka naplánovaná pořadatelem seriálu HandyCup Jindrou Kettnerem.I když celý týden rosničkáři hlásili deštivo a maximálně pět stupňů, v pátek dostali rozum a upravili to na polojasno a na únor celkem rozumně teplo, kazit se to mělo až odpoledne, což by tak nevadilo.
Jak řekli, tak bylo. Od rána sluníčko a obloha skoro vymetená. Od devíti hodin se účastníci začali trousit do berounského Quad Café, kde byl naplánovaný sraz před vyjížďkou. Kromě jezdců HandyCupu dorazilo i několik místních čtyřkolkářů a celková sešlost čítala skoro dvacítku lidí, včetně čtyř vozíčkářů a jejich doprovodů. Po občerstvení v Quad Café se pomalu seřadil had čtyřkolek a pod vedením Jindry Kettnera a Dana Pejzla na Gladiatoru X8 se začal vinout směrem k rozhledně Děd nad Berounem a Královým Dvorem. Po drobné eskapádě jednoho účastníka (proč vynechat první jarní bouračku, když je tak pěkně!) se všichni zastavili až u rozhledny, která je za jiných okolností přístupná jenom pěšky nebo na kole. Po dohodě s místní policií ovšem bylo výpravě vozíčkářů umožněno navštívit i místa značená turistickou značkou. Po nezbytných momentkách následoval sjezd směrem na Zdejcinu a Stradonice a další zastávka v Nižboru na Berounce. Tam bylo rozhodnuto o obědové pauze v hýskovské stejkárně…
Jak to tak bývá, oběd se protáhnul a po něm už se začalo lehce kazit počasí, sluníčko bylo to tam a začaly se stahovat mraky. Následoval směr Chyňava, ovšem ne po silnici, ale krásným údolím s trochou toho offroadu. Krátké zaváhání v navigaci zpestřilo výpravě i místním chatařům odpoledne, ale to stane i v lepší společnosti…
Na Chyňavě už začalo drobně mrholit a tak přišel zrychlený přesun na rozhlednu u Železné. Ta byla zavřená, takže už jen sjezd do Hýskova a odtud po asfaltu zpět do Quad Café na kafe, koláčky a čaj. Tam taky akce skončila a příjemně povození účastníci se před pátou hodinou začali trousit směrem k domovům.
Speciální dík patří Jindrovi Kettnerovi za zorganizování akce i trasy a také Quad Café (www.quadcafe.cz) za pohoštění i poskytnutí zázemí pro lidi i vozidla.
 
    Momentálně není k dispozici žádný komentář

    Ano, čtyřkolka je skladem.